Lihtne lillemäng

Maris1Sel ajal kui poeriiulitel mängukarud üksteisest üle trügivad ning plastamassi kõlinal erinevad sõidukid oma mootoreid põristavad,et kindlasti järgmise lapsevanema ostukorvi jõuda, võiksin ju minagi mõne pehme kaisuka armastavate käte vahele päästa. Aga minust nad sinna lebama ja uut ohvrit ootama jäävad. Kindlasti mõni tüdruk vajab üht masstoodangus valmistet suurte silmadega kassimoega tiigrit meenutavat mängulooma või poiss oma superkangelaste armeesse veel ühte tulnukanäolist nelja käega tegelast, kellele mängudes kõikvõimalikke üliomadusi saab külge mõelda. Fantaasia, kujutlusvõime ja loomingulisuse arendamiseks sobilik/vajalik?

Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi ning ma ei halvustagi teiste valikuid. Lihtsalt ma ise olen tänaseks nelja lapse emana teinud teadliku otsuse, et minu rahakotist mänguasjatööstusele suurt kasumit ei tule. Seepärast ootan väga suvist laadamelu, kus kodumaised tublid töömehed või -naised on oma kätega võib-olla oma metsa puidust valmistanud kordumatud autod, kiikhobud, kopsimis- ja kokkupanemismängud või õmmelnud vanast kardinariidest ainukordsed pehme keha ja hingesoojusest särava naeratusega nukud ning kaisuloomad. Jah, me ainuke poeg on siiski üles kasvanud dinosauruste ja LEGO-mehikeste maailmas, aga see oli ka tema ainus huvi ja meie võimalus seda väikest autismipoissi rõõmustada.

Meie pere pesamunal on tõesti mänguasjade valik pigem niru kui üleliia palju, millega kord kuus mängitakse. Koduse emana on mul hea võimalus oma vajalikud toimetused jagada päevas nii ära, et suure osa saan veeta ka temaga õues liikudes ning toapõrandal teepidusid pidades tutvustada värvusi, harjutada loendamist, kuulata isetehtud tatrapilli häält, joonistada menüüks sobilikke puu- ja juurvilju, lauakatmisoskusi ja viisakusreegleid õpetada.

Ühel päeval mänguasjadele otsa vaadates tekkiski mõte teha ise esimene lauamäng. Vaja läks selleks tugevat pappi, erivärvilist käsitöövilti, takjapaela, liimi, kääre ja ühte õhtupoolikut lõikamiseks-kleepimiseks ning ööd liimi kuivamiseks.

Mängu mõte on täringul veeretatud värvusega sarnase ringi leidmine ja asetamine oma lilleõiele. Esialgu on õied erivärvilised, nii nagu tuleb, kuid vanuse ja püsivuse kasvades võib teha reegli, et lilleõied peavad olema vaid üht kindlat värvi. Täringul on ka valge lammas, kes mängu põnevamaks muutmiseks sinu lilleõielt ühe kroonlehe ära napsab ( vanuse ja kaotamisoskuse kasvades võib lammas terve lille kroonlehtedest tühjaks rebida).

Maris2

Mängurõõmu on juba kaheks päevaks jagunud. Kuna kroonlehed püsivad tänu takjapaelale kinni, on see mäng ka näiteks pikematel autosõitudel täiesti võimalik. Sel juhul tuleb lihtsalt normaalsuuruses täringule värvid kleepida ja seda nt pappkarbi kaanel veeretada. Samuti saab alati mängualuseid juurde teha, kui mängusoovijaid on korraga rohkem.

Lillelõhnalist kevadet kõigile!

Maris3

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s