Suvine fotojaht VIII

Ja ongi viimane.  Nagu arvata võiski, oli see ka teistest veidi keerukam ülesanne. Teema “Aeg ei peatu” ja eeldati dünaamika kajastamist.

Sain kohe aru, et midagi tuleb liikuma panna ja sellele siis võimalikult hästi pihta saada. Arutlesin endaga, mis on need hetked, kui aeg tegelikult justnagu seisataks.

Esimesena tuli meelde see lause, mida ikka kasutame, kui meid tabab ootamatult mõni ületamatu eluraskus või saame teada pöördumatu haiguse diagnoosi või peame igaveseks hüvasti jätma armsa inimesega – neil hetkil aeg justkui seiskuks meie jaoks. Sellest aga midagi dünaamilist pildile saada, oli minu jaoks sama hästi kui võimatu ülesanne ja ega ma tahtnudki seda kurbusest kantud ideed edasi teostada.

Teisena tuli silme ette pilt sellest, kui näed kedagi kukkumas, aga see hetk on nii kiire, et aidata enam ei saa. Ka selles hetkes võib olla väga palju valu ja pisaraid, nii et lõikasin kiirelt sellegi mõttelõnga katki. Soovin, et neid tuleks kõigil meil võimalikult vähe kogeda.

Sealt edasi hakkas kujutlus liikuma üsna sama rada pidi, aga ilma inimesteta. Vähemalt mina olen selline, kes mõnd õrna eset kildudeks kukkumas nähes, kivistun liikumatuks nagu see peataks aja ja kukkumise. Sealt sain ka idee katsetada klaasi purunemist, aga tulemus ei rahuldanud mind üldse.

Aga kukkumine ise jäi kuidagi kummitama ja nii me pojaga tegime umbes sada võtet palli vette kukkumisest. See andis juba lootust, aga kui lõbusa veemängu lõpus hakkas poja vett ära valama, haarasin kähku fotoka uuesti kätte ja sama kiiresti tekkis ka idee, millest sai ka minu viimane konkursitöö (Suur tänu neile 13 inimesele, kes arvasid, et foto on meeldimist väärt).

Kui vesi voolab aeg… Ta peatub vaid siis, kui kildudeks kukub klaas või südamevalus oled näoli murumadalal maas. Nüüd leia endas see ürgne jõud ja vägi, et tõusta taas…

DSC03453

Nüüd tuleb oodata 22. juunini žürii otsust, kas siin lõppeb minu fotojaht või pääsen edasi poolfinaali. Kui edasi, siis oleks see parim sünnipäevakink, mida oskan tahta. 🙂

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s