Langes valgeid helbeid

…must maa sai valge kuue – laulis kunagi Estin ja igal aastal esimese lumega tulevad just need lauluread meelde. Tänavu nägin ärgates esmakordselt valget ollust murul 25. oktoobril. Tea, kas need kuupäevade ülestähendused ka midagi määravad, aga inimesel on kombeks oma “esimesed” siiski ajaloo hüvanguks ära märkida või lausa kirjalikult talletada. Tänapäeval saab enamus elamusi-sündmusi ka fotona jäädvustada, mis annab sellele veel suurema mõju.

Lapsemeelsus tiris mind loomulikult koos kaameraga õue seda hetke nautima. Viimased lilleõied said endale lumemütsid pähe ja seni kollaste lehtedega kaetud muruvaipa kaunistas taustaks helevalge kanga. Peale minu kepsutas rõõmsalt valgel kattel ka meie Thaila. 🙂

Ja just selle esimese lumega poeb tasahilju hinge ka lapselik jõuluootus. Andmise aeg. Märkamise aeg.  Minul vähemalt. Aeg, mil mõtlen rohkem teiste kui enda peale, akna taga tiirutavate suleliste peale, lähedal ja kaugel olevate abivajajate peale… Miks just nüüd meenutavad end tegemata või tegemistootavad heateod?

…ei tule iialgi esimene lumi tagasi, ta sinu juurde ainult mälestustes jääb.

Sügis süütab hinges leegi… Sellesamuse pimeda aja üleelamiseks, energia ja heade emotsioonide hoidmiseks ning teistega jagamiseks, näitab valgust õhtuhämaruses ja hommikuhalluses. Ja sõrmed sügelevad kodutarre lisama omalt poolt valgust, hubasust, õrnust. Kusagilt kaugetest aegadest, esivanemate südamesoojusega täidetuna, juuripidi edasiantuna, on see tulevalgel istumine sügisõhtutel ju tänasesse päeva kaasa tulnud. Olla koos, olla lähedal, olla hing hinge ligi. Rääkida, kuulata, vaikida… Olla olemas….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s