ARMASTAME.HOOLIME.HOIAME.

Ilusad sõnad, mis eriti kõlavalt ja hingepuudutavalt kõlasid laupäeval perekonverentsi maavanema avakõnes. Tunnen siiralt ja järjest rohkem, et arvestades suurt koduvägivalla avalikuks toomise lugusid, et seda ongi vaja kiiremas korras viia järjest suuremate gruppideni. Leiduks vaid kuulajaid ja kaasamõtlejaid. Meie kultuurikeskuse saali täitsid enamasti vanema generatsiooni esindajad ja peale lõbusaid tervituslaule lahkus koos lastega saalist ka suur osa kuulajaist – laululaste vanemad.

Hannes Hermaküla sõnavõtust “Kas ma sellist kaasat tahtsingi?” leidsin enda jaoks küsimuse – kas ma sellist mina tahtsingi? kas ma olen valmis võtma vastutust oma tegude, otsuste, valikute ja elu eest? Kõrvu jäid L. Meri lausutud kuldsed sõnad – Nii tugev kui on perekond, nii tugev on riik. Meie olemegi riik oma pisikese perena.

Millised on minu ootused kaaslasele? Millised on tema ootused minu suhtes? Me elame terve elu arvates, et rohi on teisel pool rohelisem. See on aga vaid eluaegne tüng.

Kui O>R, siis R=P

O – ootused

R – reaalsus

P – pettumus

Reaalses elus ei lahene probleemid nii nagu Bill Cosby Shows 22 minuti jooksul seriaali lõpuks. Reaalses elus oodatakse tõelisi tegusid, tõelist vastutust.

Kes on PEHMO? Klantspiltidelt võiks järeldada, et musklis laiaõlgne pikkakasvu macho-mees, aga samas oma lapsega rannal hullav Vin Diesel? Kas siis ka tema on pehmo? Samas on meie elu aluseks just needsamad pehmed väärtused – hoolimine, märkamine, koosveedetud aeg ja rõõm sellest.

Toivo Niiberg tuletas meelde oma tuntud huumorimeelega, et lapse jonniiga on kõige õigem koht piiride seadmiseks, et hiljem teismeliseeas ei peaks seda enam suuremate valudega tegema.

Miks on Portugal kõige väiksemate lahutustega riik? (3%) Sest rahva tava kohaselt peavad seal kõik siestat, kell 14-18 on kõigil aeg olla oma perega, kuulata, rääkida, tunda. Mitu minutit/tundi veedad Sina reaalselt oma perega päevas?

Võlanõustaja Kaidi Silver-Schöbe pani kuulajatele südamele – kas me mitte ei tarbi tuleviku arvelt? Millises suhtes on meie jaoks mõisted VAJAN – TAHAN?

Raha, mis mul on, on aeg, mida mul ei ole. 

Jätkusuutliku pere iseloomustamiseks tõi ta kujundliku näite 3 põrsakese loo põhjal. Kõvale vundamendile rajatud hoone püsib ja kaitseb kindlalt, ehkki selle rajamiseks kulub suurem aeg.

Tõeline rikkus on see, mida mitte keegi minult võtta ei saa.

Terve Eesti AS koolitaja Riina Raudne selgitas oma doktoritöö ja suure hulga uuringute põhjal, mida teeb meedia tänapäeval noortega, kuidas alateadlikult alkoholitööstus tõmbab endale reklaamide näol kliente juurde.

Mida saavad teha lapsevanemad?õpetajad?kultuuritöötajad?naabrid?kogukond?

Mõtteainet pakkusid kõik teemad ning päeva lõpetuseks pakutud kantritantsud ja Jüri Homenja itaaliakeelsed laulud võtsid pisut pingeid alla, et koduteel jätkata mõttevahetusi rahulikumas meeleolus. Tänan tegijaid!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s