Kui need seinad suudaks rääkida…

…. nad pajataks nii mõnegi loo!DSC01328

Teema inspireeritud laulust: 

Sain olla taas osaline noorte inimeste (töö)rõõmust, lõbujanust, koostegemiselustist, pingutamisest, virisemata kuuletumisest… Sellised on kodutütred ja noorkotkad iga-aastases laagris Lahedal. 3-päevaseks eluasemeks on antud vana ja väsinud mõisahoone, milles praegune perenaine juhib kohalikku raamatukogu. Päevinäinud majas loovad aga noored inimesed igal aastal omad lood ja mälestused.DSC01206 Vett seal pole, küll aga vajadusi rahuldav kuivkäimla. Täiesti eksootiline, erakordne, ekstreemne ellujäämislaager. Ja noored tulevad sinna alati suurima rõõmuga, tahtjaid on nii palju, et peab osalejate arvu piirama.

Inimesed on need, kes annavad tõuke tegutseda ja olla rahul vaatamata füüsilistele tingimustele. Kui eesotsas on särav, õnnelik ja elurõõmus laagrijuht koos teotahteliste abilistega, siis kõik muu jääb märkamata. Suure saali laval peetakse õhtul playback-show-d ja mängitakse sketše laste enda loodud näidenditest ning öösel magatakse seal magusasti magamiskottides laagriund. Sealsamas kinnitatakse kõhtu sooja laagrisupi ja magusate pannkookidega.

???????????????????????????????

 

Et öösel väljas miinuskraadide tõttu kõik siiski järgmisel päeval vapralt rivis oleks, on korraldatud kütmisgraafik murule püsti pandud sissitelkides. ???????????????????????????????Kütta saab ka saali ja teisi ruume, kus päeval käib nobe näputöö tegemine, õpitakse kodutütardele ja noorkotkastele vajalikke esmaabivõtteid, sõlmede tegemist, riigikaitses tähtsate inimeste elu ja tegevust, mängitakse harivaid mänge nagu “Kuldvillak” ja korraldatakse viktoriini.

Viimasel päeval on rivistusel näha  paintballi mängimises pihtasaamise jälgi, pargialuse heakorrastamisest tekkinud kriimude jälgi, vabatahtlikust magamatusest väsimuse jälgi, aga silmad lastel säravad. Ja oma kiidukirju vastu võttes, kostub küsimus:” Kuna järgmine laager toimub?”

Toimub, sest eestvedaja on ise täielik energiapomm, kes oma särtsuga nakatab kõiki ümbritsevaid noori tegutsema, hoolima, aitama ja nautima elu. Aitäh, Ainika! 🙂

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s