Tervitus kevadkuule

Eile, märtsikuu esimesel päeval, oli mul meeldiv võimalus osaleda kohas, kus kokkutulnud soovisid avastada või taasleida oma loovust kirjutamise kaudu. Osalesin möödunud aastal samal pikemaajalisel kursusel. Seega oli asi tuttav, kuid samas ka veidi kõditav. Kas on miskit uut? Leidsin end seltskonnas, kus kõik olid häälestunud vaikuses paberile oma hetkemõtteid ja tundeid kribama. Jättes sellesse ruumi ja aega killukese ennastki.

Harjutused olid mõned äratuntavad ja mõned täiesti uued. Nautisin igat uut väljakutset. Kuna aeg oli üürike ja kirjutamiseks vajan siiski üksiolemist ja enesesse süüvimist, siis midagi suurt ja suurepärast ei sündinud. Küll aga valmis ühe harjutuse käigus selline akrostihhon.

Merelainete möllus

Ei ole ruumi hirmule

Ei ole ruumi ootusele

Lained liuglevad halastamatult

Eest ära!

Olen kiire!

Leia mind rannalt!

Usk ja usaldus

Mere vastu

Usk ja usaldus

Usaldamise vastu

Saadab laevad teele

Igatsusega

Kodusele rannale

Armastusega

Jätan siia ka ühe ajastatud kirjutamise näite eilsest päevast. Sel korral olid etteantud sõnad

EESMÄRK ON LEIDA  … Enne leidmist tuleb ikka otsida. Sõnastaksin ümber, kui lubate, eesmärk on otsida. Kes otsib, see leiab. Mida pole siin, võib olla hoopis seal. Ja kui seal ka pole, tuleb minna ümber nurga. Vaata üle vaatenurga! Kusagil kindlasti on. silmad tuleb lahti hoida. Jah, aga Väike Prints õpetas ju, et: “Kõige tähtsam on silmale nähtamatu.  Õigesti näed vaid südamega.”    Südame silmad tuleb järelikult lahti hoida. Tuleb minna nii kaugele, kui oled kohal ja siis veel natuke. See natuke viibki sind õigesse kohta, õigel ajal. Otsimine ja ootamine on sarnaselt põnevad. Sest kui sa oled leidnud ja oodatavgi on olemas, kaob kogu võlu, ärevus ja pinge. Seega hinda seda aega, kui sa midagi ootad või otsid. See aeg hoiab su mootorid soojana, töövalmis tormama. Sinu sisemine kell lööb halastamault, loeb sekundeid, minuteid, tunde. Otsi ja oled elus! Kui leiad, ole õnnelik, lihtsalt õnnelik. Ja tänulik ka… See on edasiviiv jõud meie sees. Olla inimlikult olemas enda ja teiste jaoks, õigel hetkel, õiges kohas. Natuke veel ja ongi parim hetk sinu elus. See parim jääb eilse ja homse vahele. Naudi seda, hinga seda, hoia seda. Jäta seljataha eilne ja ära mõtle homsest, ole kohal, siin ja praegu. 

Mina leidsin täna otsides sellised imearmsad õrnad õied kevadet tervitamas! 🙂 Edukat otsimist kõigile!

DSC09645

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s