Hobuse aasta

Ahvist Tiigrini
Legend räägib, et Buddhakutsus uusaastapidustustele maailma kõik loomad. Kohale saabus aga ainult 12 looma: rott, pühvel, tiiger, jänes, draakon, madu, hobune, kits, ahv, kukk, koer ja siga. Rott tuli esimesena, seepärast andis Buddha temale esimese aasta. Viimasena, kaheteistkümnendana, tuli siga. Niimoodi oligi loodud loomatsükkel Hiina horoskoobi tarvis.

Ürikute põhjal aga oli astroloogia tegelikuks leiutajaks hoopis Kollane Keiser Huangdi, kes elas aastatel 2698- 2599 e.Kr.

Selline loomamärkide süsteem sümboliseerib inimeste kindlaid isikuomadusi. Lisaks sellele on see seotud Hiina filosoofiaga – õpetusega harmooniast Taeva, Maa ja Inimese vahel.
Loomamärkide süsteem pöörab tähelepanu ka viiele elemendile (Puu, Maa, Tuli, Vesi ja Metall) ning Yin´ile ja Yang´ile.

Hobuse aasta
 
馬年 / 年 – mănián
Hiina traditsioonilise kalendri järgi saabub 31.jaanuaril  Sinise või ka Rohelise Puuhobuse aasta ning kestab kuni 18. veebruarini 2015.a.   
Hobune sümboliseerib Hiinas elujanu, pidevat seiklusjanu ja eneseteadlikkust. Tal on energiat ja tegutsemistahet – teda on väga keeruline pidurdada. Sellel aastal on ruumi kõigele uuele – ideede ja alustatavatele projektidele. Hobuse aasta kingib meile rahulolu ja eneseusaldust.  Aasta 2014 tõotab vastavalt planeetide seisule tulla täis ärevust ja seiklusi.  Igapäevane elu tundub tormakas, kõik toimuks justkui palju kiiremini kui oli planeeritud. Kel on plaanis alustada uute projektidega, peab need tingimata ellu rakendama.
Siiski on väga tähtis, et ennast üle ei pingutataks, sest Hobuse aasta võib endaga kaasa tuua palju stressi ja närvilisust.  Oluline on leida mõõdukas tempo ning liikuda rahulikult ühelt ettevõtmiselt teisele.

Finantsiliselt on see aasta pigem rahulik. Hobune seisab rahalise stabiilsuse eest. Selline seis annab ka inimestele kindlameelsust ja eneseusku. Kes on soovinud ette võtta midagi enneolematut, peaks kasutama Hobuse aasta toetavat energiat ning tegema oma soovid teoks.
Hiina astroloogias on hobune liikumisvajaduse sümbol ning teda käsitletakse  väga tugeva ja meheliku märgina.  Sel aastal ei tohiks olla probleeme rahaga, sest hobune on materiaalse kindlustatuse ja materiaalsete väärtuste märk. Samas on hobusele tema vabadus rahast siiski palju olulisem.

See aasta tõotab tulla seiklusrohke, kuulda on mitmetest suurtest spordisaavutustest. Aasta on pigem tegus ning väga teguderohke. On võimalik, et just aastal 2014 sünnib ilma sportlane, kellest saame tulevikus kuulda imelugusid. Kuid kindlasti ei ole tegemist ratturiga vms, sest see oleks hobuse jaoks liiga igav.

Armastuses on päevakorral üllatused ja vaheldumine. Sel aastal on võimalik, et esile kerkivad ka suhtekriisid, eriti siis, kui probleemid on lahendamata. Oma partnerit ei tohi mingil juhul survestada. Kui annate talle piisavalt vabadust ning vaheldusrikkust, oskab ta seda hinnata. Hobune on, vähemalt nii on kirjas Hiina astroloogias, truu ühele: iseendale.  Seepärast tuleb panna tähele, et hobusel ei oleks piiramistunnet ning vältige temaga tülitsemist.

Hiina astroloogia järgi on hobune paradoksaalne, kuid tähelepanuväärne sümbol – üheltpoolt on ta stabiilsuse, teisalt aga dünaamilisuse sümbol.
Hiina vanasõna: „ Tianma Xingkong“ tähendab: „ Taevalik ratsu galopeerib läbi õhu.“ See ütlus on kasutusel olnud Hiinas juba Yuan´i dünastiast saati ehk ligi 1000 aastat. Hiina mõttemaailmas tähistab see ettearvamatut elementi ning sobib hästi iseloomustamiseks ka Hiina praegusele vabariigile. Hiina keeles on hobuse sümboliks „ma“.
Olenemata sellest, kas tegemist on ratsa- või tööhobusega, omistatakse talle ainult positiivseid iseloomuomadusi. Ta on kiire, terav, vastupidav, säästlik ja tugev.
Samas on ratsa- ja tööhobune vaid märgi üks külg. Taevane hobune on selle aasta teine külg. Vastupidiselt oma nn. kaksikvennale (ratsa- või tööhobusele) on ta valjuhäälne, metsik ja täis vabaduseiha.

Seepärast tõotab hobuseaasta tulla temperamentne ning rahutu. See tähendab, et aasta võib kulgeda turbulentsis ning sel aastal on oodata palju muudatusi, mida enam vaka all hoida pole võimalik.
Kõige kasulikum on sellistele sündmustele reageerida paindlikult ning avatult. Muudatuste vastu võitlemine ei vii kuhugi. Olge tolerantsed teiste inimeste ja nende arvamuste suhtes ning näidake üles koostöövalmidust.

Nagu öeldud, on selle aasta hobune seotud Puu elemendiga, mis Hiina astroloogia järgi tähendab, et sel aasta väärtustatakse  kõike seda, mis omab tähendust suurtele rahvamassidele, s.t. päevakorral on kollektiivsed väärtused.
Nii on sel aastal eelistatud need inimesed, kes on temperamentsed ning oskavad näha tulevikku.
Tiiger
Hingake välja ja laske vabaks. Pidev (aja-) surve hakkab vähenema. Tunnete ennast vabamana ja  muutute tänu sellele isegi aktiivsemaks. Te langetate õigeid otsuseid ning jälgite, et asjad muutuksid.
See aasta pakub teile palju erinevaid võimalusi võtta oma saatus enda kätte – nii töö- kui ka eraelus. Teil läheb hästi ning te näitate seda ka välja.  Inimesed naudivad teie seltskonda ning märkavad rohkem kui tavaliselt, kui meeldiv inimene te tegelikult olete. Te olete oma tegemistes kontsentreerunud ja täpne – nii töö- kui ka eraelulistel vestlustel ja läbirääkimistel. Selline käitumismudel annab teile palju eeliseid – teile võidakse 2014. aastal pakkuda lepingut, millest olete ammu unistanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s